Nadávky, ponižovanie, vyhrážanie sa...

Autor: Martin Horváth | 16.3.2014 o 11:38 | (upravené 16.3.2014 o 12:28) Karma článku: 10,03 | Prečítané:  1719x

Je mi to veľmi ľúto, ale musím povedať, že aj niektoré sestry na Slovensku používajú v komunikácii horeuvedené prostriedky. Prednedávnom ešte fungovala na Facebook-u tzv. "neoficiálna stránka komory sestier a pôrodných asistentiek", kde bolo takéto vyjadrovanie na bežnom poriadku. Aj keď bola neoficiálna, jej členmi boli aj predstavitelia sesterskej komory.

http://www.nathanrouse.orghttp://www.nathanrouse.org

Je to na zaplakanie, keď vidím ako sa niektoré sestry vyjadrujú. Je to skutočne na zaplakanie, keď kolega, ktorý verejne nazve kolegyne sliepkami, rozpošle mail, kde ich nazve chuderami, napíše, že si v sesterskej organizácii váži len štyri kolegyne a ostatné sú pre neho menej ako "obsratý použitý toaletný papier" a ich celý život stojí vraj "tak za rozmazané hovno", napíše článok, resp. blog, kde prirovnáva jed v sestrách k nervovému plynu. Tu si musím položiť otázku, čo je to za človeka, ktorý takto komunikuje s ľudmi, ktorých pozná. Ako sa asi tak správa k cudzím, alebo lepšie povedané k svojim pacientom. Nechali by ste takého človeka starať sa o Vašeho manžela, sestru, či nebodaj Vaše dieťa? Ja určite nie. Pýtam sa, je vôbec v poriadku aby takýto človek vykonával povolanie sestry?

Dúfam, že sa aspoň ospravedlnil, lebo ešte nikdy som nezažil, aby sa muž takto hrubo, vulgárne a primitívne správal k ženám a komunikoval s nimi a to na takom mieste, kde si to môžu všetci prečítať.  Ak mu niekto oponuje, začne sa vyhrážať žalobami.Hanbil by som sa ísť do práce, radšej by som chodil kanálmi. Paradoxom je, že "on" sa cíti byť urazený, dotknutý, lebo všetci sú k nemu zlí. Vždy dokážem pochopiť ak je niekto právom nahnevaný, ale dotyčného žiadna sestra, žena, či ktokoľvek iný na spomínanej stránke vulgárne nenapadol. Z môjho pohľadu, dokáže normálnu komunikáciu zmeniť na verbálne útoky, ponižovanie a vyhrážanie sa.

Sestry na Slovensku nie sú  adekvátne ohodnotené. Ja to viem - tiež som sestra. V médiách sa neustále riešia naše platy. Ešte stále sme nevyhrali, tento boj  bude nejakú chvíľu trvať, no to najmenej, čo sestry potrebujú je, aby sa média dozvedeli, že sú medzi nami aj kolegyne či kolegovia, ktoré(í), nemajú problém sa verejne vyjadrovať vulgárne, a podľa môjho subjektívneho názoru veľmi primitívne. To by nášmu boju o platy určite nepomohlo a zároveň by sme sa dostali na spoločenské dno. Pravdepodobne má ale veľkú podporu sesterskej komory, keď sa ako nečlen, dokáže vyjadrovať k témam, ku ktorým majú prístup len členovia vo vedení komory.

Postupom času začínam mať pocit, že už aj k sestrám a pôrodným asistentkám dorazila špinavá politika, ktorá sa mení len na boj o moc a jej udržanie. Je až neuveriteľné, ako si podaktorí myslia, že oni sú tí nenahraditeľní, že bez nich to predsa fungovať nemôže.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto zneužije urgentný príjem zaplatí desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

KOMENTÁRE

Plátanie dier v zdravotníctve

Rizikom sú príhody s fatálnym následkom, ktoré imidž dobrej reformy neurobia.

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť.


Už ste čítali?