Je sesterská komora ozaj v dobrých rukách? Asi nie...

Autor: Martin Horváth | 4.3.2014 o 10:49 | (upravené 4.3.2014 o 13:29) Karma článku: 13,33 | Prečítané:  1612x

Milé kolegyne, kolegovia. Pred pár týždňami som sa  prostredníctvom sociálnej siete Facebook prihlásil do skupiny pod názvom Slovenká komora sestier a pôrodných asistentiek. Prišlo mi to ako veľmi dobrý nápad, pretože takto môže komora so sestrami komunikovať na veľmi dobrej úrovni, resp. sestry sa dozvedia  najnovšie informácie, poprípade položia otázku, kde sa dozvedia odpoveď možno za pár minút ( jednoducho je taká doba a väčšina ľudí ako aj sestier si pri zapnutí počítača zadá do vyhľadávača facebook.com ako stránku komory :-D). Toto všetko by bolo naozaj super, až na pár ľudí, ktorí podľa môjho názoru trepú piate cez deviate, pravdepodobne trpia pocitom nadradenosti voči ostatním sestrám a  majú pocit nenahraditeľnosti. K tomuto názoru som dospel, po prečítaní veľkého množstva príspevkov a musím povedať, že aj medzi sestrami sú karieristi, či karieristky.

 http://www.mh.org.au/royal_melbourne_hospital/rheumatology/w1/i1

Vnímam ich ako ľudí, ktorích nezastaví nič pred ich túžbou byť niekým.  A robia to ako sa ľudovo hovorí cez mŕtvoli. Po veľkom množstve príspevkov čo som prečítal, som sa dozvedel, že bývalé vedenie komory bolo zlé. Najviac nespokojné boli asi dve sestry, ktoré to dali aj patrične najavo - staršie skúsené sestry slovne napádali ( bolo im povedané, že už sú inkontinentné, a že by mali používať plienky), bývalá prezidentka komory bola vyzvaná aby "nedrístala a nevymývala mozgy". Osobne sa priznám, že keby na mňa  niekto z kolegov napísal niečo tak odporné, ponižujúce a zároveň primitívne, asi by som mu rozbil hubu.

Ešte pre napísaním tohoto článku, som kontaktoval cez FB pár diskutujúcich, žeby som rád s nimi urobil rozhovor o súčasnej situácii v komore ako aj všeobecne, ktorý by som uverejnil, pretože som ich považoval za odborníkov. Po prečitaní ďalších príspevkov som sa tohto nápadu vzdal.

Ďalej som si v iných príspevkoch všimol, že ak sa niekto sťažuje, resp. vyslovuje svoj názor na súčasné vedenie komory, je taktiež slovne napadnutý. Je až hanbou, ako sa niektorí predstavitelia, či členovia komory vyjadrujú o nás, o sestrách, o kolegyniach a kolegoch. A to nehovorím o ľudoch, čo boli vedúcou silou sesterským odborov. Veľa sestier písalo že majú stále pocit, že odbory pre nich stále málo bojujú. Odpovede, ktoré na túto tému dostali ma až zarazili. Boli asi takéhoto typu - prečo stále čakáte, že za vami prídu peniaze, ste ako... a nastrčujete len ruky aby ste niečo dostali a sami nič pre to nespravíte. Tu sa musím ale zamyslieť, načo potom vznikli sesterské odbory. Ale nechem odbiehať od témy.

Veľké množstvo sestier dalo verejne najavo, že nie sú spokojné so súčasným vedením komory. Myslím, že je to úplne normálna a demokrtaická vec, na ktorú sa dá predsa normálne reagovať a diskutovať. Na hore uvedenej FB skupine nie! Ale niektorí predstavitelia Sesterskej komory, reagovali hned podráždene, podľa môjho názoru sa cítili byť veľmi dotknnutí a na ich obranu použili útok. Áno, útok. Začali vyťahovať nejaké veci na bývalé vedenie, že nepracovalo tak akoby malo. Ja osobne musím povedať, že ako sestra som si poriadne všimol komoru, až za vedenie bývalej prezidentky, pretože bolo jasne vidieť, ze bojovala za lepšie platové podmienky sestier a pôrodných asistentiek. To je podľa mňa to najdôležitejšie. Stále sa píše o audite v sesterskej komore - každý chvíľu má byť hotový a keď bude zverejnený, všetci sa dozvedia ako sa za bývalého vedenia zle hospodárilo. Na výsledok toho auditu sa veľmi teším tak ako aj mnohé iné sestry.Veľa členov komory ako aj len registrované sestry ďalej písali, že tie poplatky, čo sa komore platia sú dosť vysoké. Obrana bola zase protiútok - podaktorí kolegovia, či kolegyne napísali, že aj komora musí z niečoho žiť. To majú ale úplnú pravdu. Ja sa len pýtam, bolo pre nové vedenie tak dôležité rekonštruovať archív, či rekonštruovať sprchy v sídle komory a to všetko za podľa mňa prehnané ceny? Na toto platíme registračné poplatky, či členské príspevky?

Je to stále o nás sestrách, alebo už aj v komore je politika? Názor si urobte sami.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania sa vlečie už šesť rokov, zatiaľ bez výsledku

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?